cambiar spanyol ige ragozása
cambiar = változtatni
| Infinitivo Főnévi igenév |
Gerundio Határozói igenév |
Participio pasado Melléknévi igenév |
|
|---|---|---|---|
| cambiar | cambiando | cambiado |
| Indicativo Presente Jelen idő |
|
|---|---|
| yo (én) | cambio |
| tú (te) | cambias |
| él/ella/Ud. (ő/Ön) | cambia |
| nosotros (mi) | cambiamos |
| vosotros (ti) | cambiáis |
| ellos/ellas /Uds. (ők/Önök) | cambian |
| Indicativo Pretérito perfecto simple Befejezett múlt idő |
Indicativo Pretérito imperfecto Befejezetlen múlt idő |
|
|---|---|---|
| yo (én) | cambié | cambiaba |
| tú (te) | cambiaste | cambiabas |
| él/ella/Ud. (ő/Ön) | cambió | cambiaba |
| nosotros (mi) | cambiamos | cambiábamos |
| vosotros (ti) | cambiasteis | cambiabais |
| ellos/ellas /Uds. (ők/Önök) | cambiaron | cambiaban |
| Indicativo Futuro Jövő idő |
Indicativo Condicional Feltételes mód |
|
|---|---|---|
| yo (én) | cambiaré | cambiaría |
| tú (te) | cambiarás | cambiarías |
| él/ella/Ud. (ő/Ön) | cambiará | cambiaría |
| nosotros (mi) | cambiaremos | cambiaríamos |
| vosotros (ti) | cambiaréis | cambiaríais |
| ellos/ellas /Uds. (ők/Önök) | cambiarán | cambiarían |
| Subjuntivo Presente Kötőmód jelen idő |
Subjuntivo Pretérito imperfecto Kötőmód - befejezetlen múlt |
|
|---|---|---|
| yo (én) | cambie | cambiara / cambiase |
| tú (te) | cambies | cambiaras / cambiases |
| él/ella/Ud. (ő/Ön) | cambie | cambiara / cambiase |
| nosotros (mi) | cambiemos | cambiáramos / cambiásemos |
| vosotros (ti) | cambiéis | cambiarais / cambiaseis |
| ellos/ellas /Uds. (ők/Önök) | cambien | cambiaran / cambiasen |
| Imperativo Felszólító mód |
|
|---|---|
| yo (én) | / - |
| tú (te) | cambia / no cambies |
| Ud. () | cambie / no cambie |
| nosotros (mi) | cambiemos / no cambiemos |
| vosotros (ti) | cambiad / no cambiéis |
| Uds. () | cambien / no cambien |
| Indicativo Pretérito perfecto compuesto Befejezett jelen idő - összetett |
Indicativo Pretérito pluscuamperfecto Régmúlt |
|
|---|---|---|
| yo (én) | he cambiado | había cambiado |
| tú (te) | has cambiado | habías cambiado |
| él/ella/Ud. (ő/Ön) | ha cambiado | había cambiado |
| nosotros (mi) | hemos cambiado | habíamos cambiado |
| vosotros (ti) | habéis cambiado | habíais cambiado |
| ellos/ellas /Uds. (ők/Önök) | han cambiado | habían cambiado |
| Indicativo Futuro perfecto Befejezett jövőidő |
Indicativo Condicional perfecto Feltételes mód - befejezett |
|
|---|---|---|
| yo (én) | habré cambiado | habría cambiado |
| tú (te) | habrás cambiado | habrías cambiado |
| él/ella/Ud. (ő/Ön) | habrá cambiado | habría cambiado |
| nosotros (mi) | habremos cambiado | habríamos cambiado |
| vosotros (ti) | habréis cambiado | habríais cambiado |
| ellos/ellas /Uds. (ők/Önök) | habrán cambiado | habrían cambiado |
| Subjuntivo Pretérito perfecto Kötőmód - befejezett jelen idő |
Subjuntivo Pretérito pluscuamperfecto Kötőmód - régmúlt |
|
|---|---|---|
| yo (én) | haya cambiado | hubiera cambiado / hubiese cambiado |
| tú (te) | hayas cambiado | hubieras cambiado / hubieses cambiado |
| él/ella/Ud. (ő/Ön) | haya cambiado | hubiera cambiado / hubiese cambiado |
| nosotros (mi) | hayamos cambiado | hubiéramos cambiado / hubiésemos cambiado |
| vosotros (ti) | hayáis cambiado | hubierais cambiado / hubieseis cambiado |
| ellos/ellas /Uds. (ők/Önök) | hayan cambiado | hubieran cambiado / hubiesen cambiado |
| Infinitivo compuesto Főnévi igenév - összetett |
Gerundio compuesto Határozói igenév - összetett |
|
|---|---|---|
| () | haber cambiado | habiendo cambiado |


